יום ו', ג’ בשבט תשע”ח
 
 
 
פרסומת
 
 
 
 
איחוד כוחות קהילתי בל"ג בעומר - למען בני הנוער בראש-העין
יצאנו אמש לסיורים ליליים, בכוחות משותפים של מתנדבי סיירת הורים, רכזי נוער ומורות חיילות ממחלקת נוער וצעירים, עו"סיות מאגף הרווחה, עובדי אגף שפ"ע, מנהל מחלקת חינוך תורני ומנהל מחלקת קידום נוער מאגף החינוך והנוער, מנהלות חט"ב יובל וגוונים, קב"טים ופקחים.
קראו עוד...
תגובות: 0   צפיות: 137
מפגש שלישי של מעבירים את זה הלאה - מרץ 2014
ביום ראשון השבוע ( 23/3/2014 ) התקיים המפגש השלישי והאחרון של התכנית 'מעבירים את זה הלאה' בראש-העין. במסגרת התכנית, התנדבו כ- 08 נערות ונערים מכיתות ט' ו-י', להעביר שלוש סדנאות בגובה העיניים לתלמידים בכיתות ו' ו-ז', סדנאות שעסקו בנושאים של מניעת אלימות ומתן כבוד. היוזמה נולדה בשנה"ל תשע"ג, במסגרת שיתוף פעולה בין זהבית גולדמן, מנהלת תיכון בגין, לרוני תגור, המנחה העירונית של 'עיר ללא אלימות' באגף החינוך והנוער .
קראו עוד...
תגובות: 0   צפיות: 91
אסף כגן ממטה 'עיר ללא אלימות' מדבר על סיירות הורים בתכנית של אקי אבני והילה נחשון בערוץ 10
אסף כגן, אחראי תחום הדרכה במטה התכנית 'עיר ללא אלימות' ומי שהעביר הכשרות רבות בראש-העין, מדבר על סיירות הורים בתכנית הטלויזיה 'סדר יום חדש' עם אקי אבני והילה נחשון.
תגובות: 0   צפיות: 101
מכתב של אמא של נער בן 14 ששתה אלכוהול בצהרי היום בחוף הים וניצל בזכות ערנות של פקח בחוף
את הסיפור הבא כתבה מתנדבת בסיירת הורים ראש העין מחוויה אישית שלה יום ראשון, השעה שתיים וחצי אני בבית עם אביב, מחייגת לחבר של גיא , בני בן ה-14. שואלת "איפה גיא?", הוא עונה לי "אני לא יודע" והלב שלי מתחיל לפעום בעוצמה!
קראו עוד...
תגובות: 0   צפיות: 124
עלייה חדה בבני הנוער שסובלים מהרעלת אלכוהול
תופעת הקטינים ששותים אלכוהול אינה דבר חדש, אלא שבמקרים מסוימים מדובר בילדים שטרם חגגו בר מצווה: במרכז הרפואי בני ציון בחיפה נרשמה השנה עליה של 200 אחוזים במספר הקטינים המגיעים במצב של שכרות לחדר המיון בביה"ח.
קראו עוד...
תגובות: 0   צפיות: 105
"נייס גאי", קוקאין ו-LSD - עשרות קטינים נחקרו בנתניה בשל שימוש בסמים
להורים רבים נוח לחשוב כי ילדיהם בילו בנעימים בחופש הגדול, בעודם עסוקים במקום עבודתם. כך סברו גם עשרות הורים מנתניה, אך הם הופתעו לגלות בעזרת המשטרה כי ילדיהם עישנו סמים בצוותא. המשטרה חקרה 68 ילדים ונערים בני 10-17, מחציתם מתחת לגיל 14, ובין היתר נחקרו גם שלוש נערות שהודו כי השתמשו ב-LSD ובקוקאין. בתום החקירה הועברו הילדים והנערים לטיפול רשויות הרווחה.
קראו עוד...
תגובות: 0   צפיות: 222
75% מהנהגים הצעירים מודים: אנחנו נוסעים במהירות גבוהה מהמותר
סקר של עמותת "אור ירוק", שביקש לבחון את שיעור בני הנוער בטווח הגילאים 18-17, הנוהגים ברכב, ואת מאפייני הנהיגה שלהם מסיק - מצלמות המהירות החדשות כנראה לא מרתיעות את הנהגים הצעירים. שלושה מתוך ארבעה נהגים צעירים (18-17) מודים כי הם נוהגים במהירות הגבוהה מעל המותר.
קראו עוד...
תגובות: 0   צפיות: 131
10 דרכים בהן משתמשים בני נוער להסתרת פעילותם ברשת מפני הוריהם
בני נוער לומדים ומתמחים יותר ויותר בטכנולוגיות על-מנת להסתיר את פעילותם ברשת מהוריהם. כך עולה מסקר חדש שפורסם ב-Los Angeles Times. על פי הסקר, בני הנוער מוצאים דרכים רבות להסתיר מהוריהם את פעילותם, כמו למשל ניקוי היסטוריית הדפדפן, יצירת פרופילים כפולים ברשת החברתית ופתיחת תיבת דואר אישית, ללא ידיעת ההורים.
קראו עוד...
תגובות: 0   צפיות: 144
אלכוהול הוא סם מעבר לסמים קשים
ממחקר שנערך נובעת המסקנה העיקרית היא שדווקא משקאות אלכוהוליים הם שמובילים בני נוער להתנסות בסמים קשים, ולא מריחואנה ותוצריה, שבעבר נתפשו כסמי המעבר האולטימטיביים. עד כה נטען על ידי הרשות למלחמה בסמים ואלכוהול שג’וינט אחד יכול לדרדר אתכם להרואין תוך זמן שיא. על פי תוצאות המחקר, הסברה הזו לא הייתה מבוססת במיוחד על עובדות בשטח.
קראו עוד...
תגובות: 0   צפיות: 70
נהג תורן? ... 3 עצות להעביר את הערב בצורה מהנה ללא שתיית אלכוהול
נבחרת להיות נהג תורן? קודם כל, כל הכבוד שאתם בוחרים נהג תורן מראש, זה מראה על בגרות ומודעות להשלכות של נהיגה תחת השפעת אלכוהול. שנית, אל תתבאס, ניתן להנות גם בלי לשתות אלכוהול. יש כאלו שיגידו שהם נהנים אף יותר בצורה הזאת.
קראו עוד...
תגובות: 0   צפיות: 526
אלכוהול גורם לבידוד חברתי של מתבגרים
מחקר חדש מגלה כי אלכוהול אינו משפר את מצבם החברתי של בני הנוער אלא מוביל אותם לבידוד חברתי המחקר שפורסם ביוני 2012 , מצביע על מתאם גבוה בין שתיית אלכוהול בקרב מתבגרים ובין תחושת בדידות ניכרת ותחושה של חוסר התאמה לאווירת בית הספר.
קראו עוד...
תגובות: 0   צפיות: 21
חוששים שהילד שותה? קומו מהספה ותרגלו אחריו
החופש הגדול רק התחיל, וכבר נערים ונערות מאבדים את עצמם, ולעתים גם את חייהם, על מזבח המשקאות האלכוהוליים. ענת לב-אדלר מזכירה להורים שהאחריות היא כולה שלהם - וש"לחפור" ו"לרגל" אחרי הילדים הן לא מילים גסות . ידיעה בעמודי החדשות ב"ידיעות אחרונות" דיווחה השבוע על פועלן של סיירות ההורים, העושות לילות כימים במהלך החופש הגדול ומתחקות אחר בני הנוער שחוגגים את יולי-אוגוסט בכל דרך אפשרית, ובעיקר במה שהפך לבילוי האולטימטיבי: שתיית אלכוהול.
קראו עוד...
תגובות: 0   צפיות: 16
צעירים משתמשים יותר ויותר בסמים
ב-26 ביוני ציין האו"ם את היום הבינלאומי נגד שימוש וסחר לא חוקיים בסמים. על פי הערכת הרשות למלחמה בסמים, כ-70,000 בני נוער בישראל משתמשים כיום בסמים שונים – בייחוד בסמי פיצוצייה ובמריחואנה. תמונת המצב מדאיגה, אך אנחנו ההורים יכולים (וחייבים!) לפעול. סמים גבול
קראו עוד...
תגובות: 0   צפיות: 140
נהיגה בשכרות – חוסר מודעות או חוסר אחריות?
נהיגה בשכרות הינה תרבות שלילית שהולכת ומתפתחת לאחרונה בכבישי ישראל בקרב הנהגים. נהיגה בשכרות יכולה להוביל לתאונות דרכים קטלניות ואין סיבה לעשות זאת אלא מחוסר מודעות לסכנות או פשוט מחוסר אחריות של נהגים.
קראו עוד...
תגובות: 0   צפיות: 287
10 עובדות על...
באלכוהול ובנהיגה אין רק "טיפה". כל כמות של אלכוהול פוגמת ביכולות הנהיגה: בריכוז הדרוש לנהיגה, בקואורדינציה, בתפקודי הראייה, בחלוקת הקשב בין כמה משימות, ביכולת לבלום נכון, ביכולת לשמור על מהירות מותרת וביכולת לנסוע בנתיב התנועה.
קראו עוד...
תגובות: 0   צפיות: 14
מדריך קצר בנושא אלכוהול
הסטטיסטיקה הארצית מראה כי אחד מכל שלושה בני נוער מודה כי השתכר לפחות פעם אחת בשנה האחרונה עד כדי מצב של איבוד שליטה. בימי הקיץ החמים המצב אף מחמיר ובני הנוער שותים אלכוהול יותר מפעם אחת. לאור ממצאים אלו, ועם יציאת ילדינו לחופשת הקיץ, להלן מספר עובדות הנוגעות לשתיית אלכוהול ומידע חיוני וחשוב מה עושים בעת הצורך.
קראו עוד...
תגובות: 0   צפיות: 54
תרבות הגינה והנרגילה
שנת הלימודים תמה, והחופש הגדול כבר כאן. השעמום והיעדר המסגרת יובילו חלק מהמתבגרים לשוטט ברחובות ולרבוץ בפארק, לצד נרגילה ואלכוהול. למה זה קורה ואיך נוכל למזער את הסכנות הטמונות ב"תרבות" החדשה שהנוער גיבש לעצמו בימי חופשה? מדריך להורים
קראו עוד...
תגובות: 0   צפיות: 53
התמודדות מערכת החינוך עם אלימות נוער בין כותלי בית הספר
יו"ר ועדת החינוך בכנסת, ח"כ ד"ר עינת וילף כינסה דיון בנושא התמודדות המערכת עם אלימות נוער בין כותלי בית הספר. בדיון השתתפו, בין היתר, מנהל אגף החינוך ומנהלת תיכון בגין, חלק מהדיון היה סביב המקרה שאירע בקיץ האחרון בעיר
צפו...
תגובות: 0   צפיות: 36
לדבר עם הילדים אודות סמים - מדריך להורים
איך הורה יכול למנוע מילדו להשתמש בסמים? מה הם הסימנים והסימפטומים לשימוש בסמים? מה הן השיטות המצליחות ביותר למניעת השימוש בסמים? מה עליך לעשות במקרה שילדך בגיל העשרה משתמש בסמים? אלו הן רק מעט מהשאלות שהורים מתמודדים איתן היום.
קראו עוד...

תגובות: 0
צפיות: 97
משקאות אנרגיה מסוכנים לילדים ובני נוער
אומרים שהם מעוררים וממריצים, אבל דו"ח מקיף טוען שמשקאות האנרגיה המכילים כמויות גדולות של קפאין ולעתים גם אלכוהול - מסוכנים לילדים ועלולים אף להרוג. נזק נגרם לכבד, לכליות, למערכת הנשימה, ללחץ הדם וללב.

תגובות: 0
צפיות: 107
התפשטות תופעת סמי הפיצוציות במדינה
תופעת סמי פיצוציות מתפשטת וגורמת לבני נוער להגיע לבתי חולים. לדברי ד''ר גלעד נתן, ממרכז המחקר והמידע של הכנסת ''מה שקרה זה שפתאום התחילו להופיע בחודשים האחרונים עוד סמי פיצוציות ואנחנו כל הזמן עוקבים אחרי זה זה נהיה גם יותר ויותר חוצפני, כי פתאום מופיעות שקיות של סמי פיצוציות שכתוב עליהן ''חוקי'' וכתוב עליהן כתובת היצרן וכתוב עליהן, יש להן טלמרקטינג, ואפילו טלפון שניתן להתקשר ולהתלונן אם יש בעיות.
קראו עוד...

תגובות: 0
צפיות: 53
שתיית אלכוהול בקרב בני נוער - מכת מדינה
שתיית אלכוהול הפכה בשנים האחרונות לחלק מתרבות הבילוי של הישראלים הם בקרב הבוגרים והן בקרב המתבגרים. הישראלי חשוף לסרטים ותוכניות טלוויזיה מהארץ ומחו''ל בהן שתיית אלכוהול היא דבר מקובל. כמו כן, ניכרת בישראל עלייה בשתיית אלכוהול הנובעת מהיכרות טובה יותר של תרבות שתיית יין ומשקאות חריפים שונים ועם התפשטות התופעה של שילוב יין בארוחות גורמה או באירועים מיוחדים כמו פסטיבלי יין או סדנאות יין למיניהם. יקבי בוטיק צצים בכל פינה ונראה כאילו שתיית אלכוהול הפכה להיות הבילוי המועדף על הישראלים.
קראו עוד...

תגובות: 0
צפיות: 4235
שלא ימכרו לכם שטויות: למה סמי פיצוציות דמויי גראס גורמים לאשפוז?
יש להם שמות תמימים ומצחיקים והם נמכרים בכל עיר, אבל סמי הפיצוציות הנמכרים כתחליפי גראס, דוגמת ה"מבסוטון", "ספייס", ו"נייס גיא" עלולים לסכן לכם את החיים אז למה כדאי כל כך להיזהר מסמי הפיצוציות שממשיכים להימכר במסווה של "תחליף גראס" - ולא משנה תחת איזה שם הם נמכרים?

תגובות: 1
צפיות: 6357
מקומם של הורים בהתמודדות עם סכנת שימוש מופרז באלכוהול אצל ילדיהם
שתיית משקאות אלכוהוליים נפוצה בקרב מתבגרים, בארץ ובעולם. על פי תוצאות מחקר בינלאומי משנת 2006 של ארגון הבריאות העולמי (נערך ב-41 מדינות), שפורסמו לא מזמן, 45% מהבנים בכיתות י' בישראל, נוהגים לצרוך אלכוהול בצורה מופרזת - שותים חמש מנות משקה אלכוהולי או יותר תוך מספר שעות, לפחות פעם בחודש.
קרא עוד...

תגובות: 0
צפיות: 27
אלכוהול-"הוראות הפעלה" להורה המתבגר
הכתוב מנסה לארגן להורה המתלבט קווים מנחים להתייחסות ולהתמודדות. העקרונות מנחים את ההורה במה כדאי לו להשקיע – ואיך לעשות את זה נכון.
קראו עוד...

תגובות: 0
צפיות: 65
קמפיין נגד עישון בתאילנד
ילדים מסבירים בצורה הכי תמימה וחודרת שהעישון מזיק - חובה לראות
קראו עוד...

תגובות: 0
צפיות: 127
קצת נחת - כתבה בערוץ 2 על בני נוער שעושים מעשים טובים
כתבה אחרונה של חדשות ערוץ 2 בסדרת הכתבות "החופש הגדול", והפעם בנימה אופטימית: זמן פנוי הוא לא תמיד בעיה שיש לפתור. יש בני נוער שדווקא מנצלים אותו למעשים טובים. צפו בנערים שמתנדבים ומארגנים אירועי התרמה
קראו עוד...

תגובות: 0
צפיות: 189
אלימות בני נוער
קטע וידאו בו הרב דר' רצון ערוסי מתייחס בהרצאתו לנושא כל כך כאוב - אלימות בין בני נוער
קראו עוד...

תגובות: 0
צפיות: 20
אין דבר כזה סמים קלים
לקט סרטונים של הרשות למלחמה בסמים
קראו עוד...

תגובות: 0
צפיות: 29
הקלות הבלתי נסבלת שברכישת סמי פיצוציות
סרטון שמתעד כיצד ניתן בקלות לרכוש את סמי הפיצוציות וכמה השוק הזה פרוץ
לסרטון...

תגובות: 0
צפיות: 206
גראס-תדעו למה אתם נכנסים
מצד אחד בטלביזיה מנסים להפחיד אתכם. מצד שני, החברים מספרים לכם שזה הדבר הכי טוב שקרה להם. הגיע הזמן לגלות את האמת על גראס
לסרטון...

תגובות: 0
צפיות: 140
אלכוהול וסמים-חומר טוב למחשבה
שתיית אלכוהול מסתמנת כשגרה מרכזית ומדאיגה בשגרת הבילויים של צעירים ובני נוער בישראל. כולנו יודעים שגיל ההתבגרות מאופיין ברצון להשתייך לקבוצת בני הגיל, בחיפוש אחר אתגרים וריגושים, במרידה, ברצון לגבש אישיות עצמאית ונפרדת, האלכוהול מספק כמה מהצרכים הבסיסיים האלה בצורה מעוותת.
לסרטון...

תגובות: 0
צפיות: 33
נייס גאי וחברים: סחר בסמי פיצוציות בפייסבוק
בעוד צוקרברג שוקל איך לאפשר לילדים צעירים מגיל 13, המינימלי להרשמה לאתר, לגלוש בפייסבוק, יש מי שמנצל את הרשת החברתית לפרסום והפצה של סמי פיצוציות במסווה קטורת, לצד הסברים מפורטים בווידאו על איך לעשן אותה. רגע לפני שבני נוער מתחילים לאכול אחד לשני את הפנים הודות להשפעה של אלו, בדק אתר חורים ברשת אם אכן כל-כך קל להצטייד באותם סמי פיצוציות שהרכבם אינו ידוע וחוקיותם היא ניצול פרצה בחוק.
קראו עוד...

תגובות: 0
צפיות: 449
תורנויות
סיכומי סיור וועדות
תמונות
לוח מודעות
פורום
מאמרים
סקרים
הבלוג של דוד
קטעי וידאו
חדשות
מצגות ומסמכים
עדכונים מאתרי חדשות
 
מאת גלעד האן - חוקר עבירות ופשעי מחשב